FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G25 L750-1500 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121771RSK: 9121771
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 25 (1″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 25 (1″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
25 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
4—5.5 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121771
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
VINKELKOPPLING KORT 22K MMA
VINKELKOPPLING KORT 22K MMA är tillagd i din varukorg.
Komplettera med
ÖVERGÅNGSKOPPLING RAD.ANSL. DANFOSS
KOPPLING M22/16K12 MMA
Varukorg28
VINKELKOPPLING KORT 22K MMA
RÖRKLAMMA 12/15 MM C/V 20 MM, B=45 MM ENKEL KROM FALUPLAST
KOPPLINGSSATS 20X2,4-2,7 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 15X12 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
VINKELSKRUVDEL V6 22X15 MM MÄSSING VATETTE
GENOMFÖRING G15/G20 FÖR ALTECH FROSTSKYDDSKABEL ALTECH
BUSSNING METALL G15XG10 UTVÄNDIG X INVÄNDIG GÄNGA FÖRKROMAD
RAK KOPPLING 32XR25 UTVÄNDIG GÄNGA PP BLÅ, SVART ALTECH
NIPPEL 16X2,0 MM PPSU PPM AQUA PLUS Q&E UPONOR
ÄNDLOCK 40 MM SLÄTÄNDA VIT FALUPLAST
ÄNDLOCK 40 MM SLÄTÄNDA VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 29 kr
DUBBELMUTTER 22  MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNING 40X32 MM 2MUFF VIT FALUPLAST
BUSSNING METALL G25XG20 UTVÄNDIG X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING
T-KOPPLING 15 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
T-KOPPLING 15 MM 3KLÄMRING KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 99 kr
VÄGGBRICKA 0925155 FAST 16X2,0-2,25 GBG
VÄGGBRICKA FG0925152 1-RÖR 15X2,5 VBF GBG
RAK KOPPLING 22 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 22 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 89 kr
VINKELKOPPLING 12 MM X 90° 39X74X21 2KLÄMRING KROM VATETTE
VÄGGBRICKA,2-HÅLS MED MUTTER,MPI FÖR 16X2,0-2,2 BALLOFIX
ÄNDLOCK 32 MM SLÄTÄNDA VIT FALUPLAST