FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G25 L750-1500 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121771RSK: 9121771
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 25 (1″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 25 (1″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
25 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
4—5.5 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121771
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
T-KOPPLING 32 PRK 410 IMI
T-KOPPLING 32 PRK 410 IMI är tillagd i din varukorg.
Komplettera med
VINKEL 32 PRK 404 IMI
GENOMFÖRING G15/G20 FÖR ALTECH FROSTSKYDDSKABEL ALTECH
RAK KOPPLING 32 PRK 401 IMI
Varukorg22
T-KOPPLING 32 PRK 410 IMI
KULVENTIL G10 RAK UTVÄNDIG X INVÄNDIG MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 12X10 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 12 MM KROM VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 12 MM KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 29 kr
PLUGG 15 MM MÄSSING VATETTE
PLUGG 15 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 39 kr
HÖRNRÖR V6 15 MM FÖRKROMAD VATETTE
HÖRNRÖR V6 15 MM FÖRKROMAD VATETTELeverans: Skickas - I lager. 99 kr
KOPPLINGSMUTTER 22 MM MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 22 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 39 kr
FÖRMINSKNINGSSET 22X15 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
AVLOPPSRÖR 40X1,8 MM L= 2 METER UTAN MUFF VIT FALUPLAST
VINKELKOPPLING 15 MM X 90° 58X39X50 2KLÄMRING KROM VATETTE
PLANADAPTER 12 MM MED O-RINGSTÄTNING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 15X12 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
STÖDHYLSA FÖR PEM-RÖR 20X2,0 MM PE VATETTE
LOCK G15 TILL KIKVENTIL MED PACKNING GUL
BUSSNING METALL G25XG15 UTVÄNDIG X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING
DISTANSKLOSS H=10 MM, B=60 MM VIT FALUPLAST
DISTANSKLOSS H=10 MM, B=60 MM VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 19 kr
FÖRDELARE PPM 3X C/C50 MM AQUA PLUS UPONOR
RAK KOPPLING 12 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE