FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G25 L750-1500 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121771RSK: 9121771
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 25 (1″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 25 (1″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
25 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
4—5.5 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121771
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
STÖDHYLSA FÖR PEM-RÖR 20X2,0 MM PE VATETTE
Komplettera med
PLASTHYLSA 22X20  PE VATETTE
VENTILFÄSTE 16XG20 INVÄNDIG GÄNGA VATETTE
VINKELKOPPLING 20XG20 X 90° INVÄNDIG GÄNGA VATETTE
RAK KOPPLING 20XG20 INVÄNDIG GÄNGA PE VATETTE
RAK KOPPLING 20XG15 UTVÄNDIG GÄNGA PE VATETTE
VINKELKOPPLING 20 MM X 90° 2KLÄMRING VATETTE
RAK KOPPLING 20XG20 UTVÄNDIG GÄNGA PE VATETTE
T-RÖR 20 MM 3KLÄMRING VATETTE
RAK KOPPLING 20XG15 INVÄNDIG GÄNGA PE VATETTE
RAK KOPPLING 20 MM 2KLÄMRING PE VATETTE