FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G25 L750-1500 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121771RSK: 9121771
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 25 (1″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 25 (1″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
25 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
4—5.5 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121771
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
RÖRKLÄMMA DUOCONTACT 12/15/16 ENKEL FÖRKROMAD FALUPLAST
Komplettera med
VINKELKOPPLING 12 MM X 90° 39X74X21 2KLÄMRING KROM VATETTE
RÖRLIM 20 ML TILL DUO CONTACT FALUPLAST
RENGÖRINGSSERVETTER 2-PACK FALUPLAST
Varukorg37
RAK KOPPLING 8 MM X R8 KLÄMRING X UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 22X22X15 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
KULVENTIL 18 MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
KULVENTIL 18 MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTELeverans: Skickas - I lager. 379 kr
KULVENTIL 25 RAK INVÄNDIG GÄNGA LÅGBLY AL3605 ALTECH
VINKELKOPPLING 18 MM X 90° 58X39X50 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
T-RÖR 20 MM 3KLÄMRING VATETTE
T-RÖR 20 MM 3KLÄMRING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 329 kr
KULVENTIL VINKEL 15X15X90° KLÄM X KLÄM, MED VRED KROM BROEN BALLOFIX
KULVENTIL 15X10CU MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
VRED  39X37X21 FÖR VATETTE KULVENTIL  RÖD VATETTE
DISTANSKLOSS H=20 MM, B=60 MM FÖRKROMAD FALUPLAST
DISTANSKLOSS H=20 MM, B=60 MM FÖRKROMAD FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 49 kr
KULVENTIL G10 RAK INVÄNDIG X UTVÄNDIG FÖRKROMAD VATETTE
NIPPEL OCH MUTTER 10 RAK FN FÖR TAPPVATTEN IMI
KULVENTIL G15 RAK UTVÄNDIG X INVÄNDIG MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
VÄGGBRICKA 634380 DY 15 GBG
KULVENTIL 22 KLÄMRING UTAN VRED FÖRKROMAD VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 22X18 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
SLINGKONTROLLENHET MED FÖRINSTÄLLNING M22X1,5 IMI
RAK KOPPLING 22 MM X G20 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
DUBBELMUTTER V6 15X15 MM MÄSSING VATETTE
GENOMFÖRING G15/G20 FÖR ALTECH FROSTSKYDDSKABEL ALTECH
GUMMINIPPEL 50/40-32 MM FÖR INOMHUSAVLOPP BLÅ FALUPLAST
PLASTHYLSA 22X16  PE VATETTE
DISTANSKLOSS H=10 MM, B=45 MM FÖR ENKELKLAMMA VIT FALUPLAST
KULVENTIL 15 MM RAK KORT SPINDELHALS VATETTE
KULVENTIL 15 MM RAK KORT SPINDELHALS VATETTELeverans: Skickas - I lager. 279 kr
FÖRMINSKNINGSSET 28X18 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 32XR32 UTVÄNDIG GÄNGA PP BLÅ, SVART ALTECH
FÖRDELARE M28X1,5 MM X G15/4X15 MM VATETTE
KLÄMRING 12 MM  MÄSSING BROEN BALLOFIX