FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G25 L750-1500 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121771RSK: 9121771
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 25 (1″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 25 (1″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
25 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
4—5.5 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121771
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
RAK KOPPLING 50X6,9 MM X G32 KLÄMHYLSA X UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING WIPEX UPONOR
Komplettera med
T-MANTELSKARVSATS 140-90-68 MM FÖR MANTELRÖR SVART ECOFLEX UPONOR
ÄNDSKYDD TILL ECOFLEX TWIN 18-28+25-40/175 UPONOR
T-KOPPLING 32X2,9/4,4 MM 3FOG SVART Q&E PPSU UPONOR
T-KOPPLINGSBRUNN ECOFLEX 6X140/145/175/200 UPONOR
ÄNDSKYDD TILL ECOFLEX TWIN 25-50/175 UPONOR
TAPPVATTENRÖRSKULVERT ECOFLEX AQUA TWIN 50X6,9 + 32X4,4 MM/175 MM L=200 METER UPONOR
RAK KOPPLING 50X4,6 MM X G32 KLÄMHYLSA X UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING WIPEX UPONOR
Varukorg41
VÄGGBRICKA 634384 FÖR RÖR  10/12-15-15 GBG
VÄGGBRICKA 634384 FÖR RÖR 10/12-15-15 GBGLeverans: Skickas - I lager. 549 kr
T-RÖR V6 15X15X12 MM FÖRKROMAD VATETTE
T-SKARVSATS 140-175-200 MM SVART ECOFLEX SUPRA PLUS UPONOR
T-RÖR SKRUVDEL 28X22 3UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
MUFF 32 MM 2MUFF VIT FALUPLAST
MUFF 32 MM 2MUFF VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 39 kr
RAK KOPPLING 12 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
RAK KOPPLING 12 MM 2KLÄMRING KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 59 kr
FULLFLÖDESVENTIL VINKEL DN20 Ø22 BLÅTT VRED VATETTE
DUBBELMUTTER V6 15X15 MM MÄSSING VATETTE
MUFF 40 MM 2MUFF VIT FALUPLAST
MUFF 40 MM 2MUFF VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 49 kr
NIPPEL 16X2,0 MM PPSU PPM AQUA PLUS Q&E UPONOR
RAK KOPPLING 32XR32 PRK 403 IMI
T-RÖR 20 MM 3KLÄMRING VATETTE
T-RÖR 20 MM 3KLÄMRING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 329 kr
TÄCKBRICKA 634386 DY 10-22 1-RÖRS GBG
FÖRDELARMODUL 1XG20 C/C 50 AQUA PLUS PPM UPONOR
VINKELSKRUVDEL 15 MM (G 1/2) 2UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 15X12 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KLÄMRING 15 MM  MÄSSING BROEN BALLOFIX
KLÄMRING 15 MM MÄSSING BROEN BALLOFIXLeverans: Skickas - I lager. 29 kr
RÖRKLAMMA 12/15/16 MM C/V 20 MM, B=45 MM ENKEL VIT FALUPLAST
KULVENTIL 42 MM RAK KORT SPINDELHALS VATETTE
KULVENTIL 42 MM RAK KORT SPINDELHALS VATETTELeverans: Skickas - I lager. 1129 kr
BUSSNING METALL G15XG8 UTVÄNDIG X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING
STÖDHYLSA 420 NT10 25 PRK  IMI
VINKELKOPPLING 28 MM X 90° 77X195X20 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
STÖDHYLSA 22X1,0 MM MED RILLOR, FÖR KOPPARRÖR
STÖDHYLSA 15X1,0 MM MED RILLOR, FÖR KOPPARRÖR
VINKEL 32 MM X 90° 2MUFF VIT FALUPLAST