FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G25 L750-1500 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121771RSK: 9121771
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 25 (1″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 25 (1″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
25 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
4—5.5 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121771
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
ANSLUTNINGSTELESKOP 32 MM X G20/G15 SLÄTÄNDA X UT-/INVÄNDIG GÄNGA VIT FALUPLAST
Komplettera med
MUFF 32 MM 2MUFF VIT FALUPLAST
VINKEL 32 MM X 90° MUFF X SLÄTÄNDA VIT FALUPLAST
VINKEL 32 MM X 90° 2MUFF VIT FALUPLAST
Varukorg19
MULTISLANGNIPPEL 32 MM SLÄTÄNDA X SLANGNIPPEL VIT FALUPLAST
FÖRMINSKNINGSSET 22X12 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
STÖDHYLSA 15X1,0 MM MED RILLOR, FÖR KOPPARRÖR
MULTISLANGNIPPEL 40 MM SLÄTÄNDA X SLANGNIPPEL VIT FALUPLAST
T-KOPPLING 15X22 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
BUSSNING METALL G10XG8 UTVÄNDIG X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING
VÄGGBRICKA FG0125352 3-RÖR DY15X2,5 GBG
RAK KOPPLING 12 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 12 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 49 kr
FÖRMINSKNINGSSET 12X10 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSBRICKA V6 4-RÖR 60 CC VATETTE M 3XDY16 PLAST KLÄMH GBG
DUBBELMUTTER 22  MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 32XR32 PRK 403 IMI
T-RÖR V6 22X15 MM FÖRKROMAD VATETTE
STÖDHYLSA 420 NT10 25 PRK  IMI
VINKELKULVENTIL 22 195X74X21 MED VRED VATETTE
VINKELKOPPLING 25 MM X 90° 2KLÄMRING VATETTE
VINKELKOPPLING 25 MM X 90° 2KLÄMRING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 299 kr
T-KOPPLING 42 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE