FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G25 L750-1500 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121771RSK: 9121771
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 25 (1″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 25 (1″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
25 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
4—5.5 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121771
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
VINKEL 40 MM X 45° 2MUFF VIT FALUPLAST
VINKEL 40 MM X 45° 2MUFF VIT FALUPLAST är tillagd i din varukorg.
Komplettera med
ANSLUTNINGSTELESKOP 40 MM X G32/G40 SLÄTÄNDA X 2UTVÄNDIG GÄNGA VIT FALUPLAST
ANSLUTNINGSTELESKOP 40 MM X G40/G32 SLÄTÄNDA X 2INVÄNDIG GÄNGA VIT FALUPLAST
ÄNDLOCK 40 MM SLÄTÄNDA VIT FALUPLAST
FÖRMINSKNING 50X40 MM SLÄTÄNDA X MUFF, KORT VIT FALUPLAST
FÖRMINSKNING 40X32 MM SLÄTÄNDA X MUFF, KORT VIT FALUPLAST
FÖRMINSKNING 40X32 MM 2MUFF VIT FALUPLAST
ÖVERGÅNG 40X50 MM MUFF X SLÄTÄNDA VIT FALUPLAST
MULTISLANGNIPPEL 40 MM SLÄTÄNDA X SLANGNIPPEL VIT FALUPLAST
FÖRMINSKNING 40X32 MM SLÄTÄNDA X MUFF, EXCENTRISK VIT FALUPLAST
VINKEL 40 MM X 90° 2MUFF VIT FALUPLAST
Varukorg14
VINKEL 40 MM X 45° 2MUFF VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 49 kr
FÖRMINSKNINGSSET 28X15 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
VINKEL 32 MM X 90° 2MUFF VIT FALUPLAST
VINKEL 32 MM X 90° 2MUFF VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 39 kr
NIPPEL 20X2,8 MM PPSU PPM AQUA PLUS Q&E UPONOR
KULVENTIL 12X10CU MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
RAK KOPPLING 18 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 18 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 109 kr
STÖDHYLSA 420 NT10 25 PRK  IMI
MONTAGEBRICKA TB0139 Ø30-M4x15 RFR 0,7 MM 2-PACK M&M
BUSSNING METALL G32XG25 UTVÄNDIG X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING
RAK KOPPLING 10 MM X G10 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
VINKELKOPPLING 22 MM X 90° 77X39X50 2KLÄMRING KROM VATETTE
STÖDHYLSA FÖR PEM-RÖR 20X2,0 MM PE VATETTE
DUBBELMUTTER 15 FÖRKROMAD VATETTE