FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G25 L750-1500 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121771RSK: 9121771
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 25 (1″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 25 (1″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
25 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
4—5.5 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121771
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
KLÄMRING 15 MM  MÄSSING BROEN BALLOFIX
KLÄMRING 15 MM MÄSSING BROEN BALLOFIX är tillagd i din varukorg.
Komplettera med
MUTTER 15XR15  KROM BROEN BALLOFIX
Varukorg36
KLÄMRING 15 MM MÄSSING BROEN BALLOFIXLeverans: Skickas - I lager. 29 kr
KULVENTIL 15 MM RAK KORT SPINDELHALS VATETTE
KULVENTIL 15 MM RAK KORT SPINDELHALS VATETTELeverans: Skickas - I lager. 279 kr
RAK KOPPLING 32XR32 PRK 403 IMI
T-KOPPLING 22X15X15 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
T-RÖR 20 MM 3KLÄMRING VATETTE
T-RÖR 20 MM 3KLÄMRING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 329 kr
KOPPLINGSSATS 22X3,0 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 15 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
RAK KOPPLING 15 MM 2KLÄMRING KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 69 kr
DUBBELMUTTER V6 15X15 MM MÄSSING VATETTE
PLUGG 15 MM MÄSSING VATETTE
PLUGG 15 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 39 kr
VÄGGBRICKA, 2 CC80, MED MUTTER BALLOFIX
KLÄMRING 22 MM MÄSSING VATETTE
KLÄMRING 22 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 19 kr
RAK KOPPLING 20XG20 INVÄNDIG GÄNGA PE VATETTE
KOPPLINGSSET 16X2,0 MM X G15 INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING FPL-X UPONOR
T-KOPPLING 22 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
T-KOPPLING 22 MM 3KLÄMRING KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 289 kr
BACKVENTIL DISCO 80 PN10/16 PTFE HASTC
KULVENTIL 18 MM RAK LÅNG SPINDELHALS VATETTE
KULVENTIL 18 MM RAK LÅNG SPINDELHALS VATETTELeverans: Skickas - I lager. 549 kr
VINKEL 40 MM X 90° 2MUFF VIT FALUPLAST
VINKEL 40 MM X 90° 2MUFF VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 49 kr
T-RÖR 32 MM 3KLÄMRING VATETTE
T-RÖR 32 MM 3KLÄMRING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 639 kr
KOPPLINGSSATS 16X2,0-2,2 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
MULTISLANGNIPPEL 32 MM SLÄTÄNDA X SLANGNIPPEL VIT FALUPLAST
NIPPEL 15X2,5 MM PPSU PPM AQUA PLUS Q&E UPONOR
RAK KOPPLING 12 MM X G10 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA KROM VATETTE
RAK KOPPLING 32 PP BLÅ, SVART ALTECH
RAK KOPPLING 15 MM X G15 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
KULVENTIL T-RÖR 15 MM 3-VÄGS MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
STÖDHYLSA 8X1,0 MM MED RILLOR, FÖR KOPPARRÖR
KLÄMRING 12 MM  MÄSSING BROEN BALLOFIX
KLÄMRING 12 MM MÄSSING BROEN BALLOFIXLeverans: Skickas - I lager. 29 kr
VINKEL 32 MM X 90° 2MUFF VIT FALUPLAST
VINKEL 32 MM X 90° 2MUFF VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 39 kr
KLÄMRING 18 MM MÄSSING VATETTE
KLÄMRING 18 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 19 kr
FÖRMINSKNINGSSET 15X12 MM KLÄMRING NICKEL VATETTE
MULTISLANGNIPPEL 40 MM SLÄTÄNDA X SLANGNIPPEL VIT FALUPLAST