FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G25 L750-1500 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121771RSK: 9121771
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 25 (1″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 25 (1″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
25 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
4—5.5 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121771
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
DUBBELMUTTER V6 15X15 MM MÄSSING VATETTE
DUBBELMUTTER V6 15X15 MM MÄSSING VATETTE är tillagd i din varukorg.
Komplettera med
SKRUVDEL 15 (G 1/2) RAK, 2UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 15 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
VINKELSKRUVDEL 15 MM (G 1/2) 2UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 15 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KULVENTIL 15 MM RAK LÅNG SPINDELHALS VATETTE
KULVENTIL 15 MM RAK KORT SPINDELHALS VATETTE
Varukorg45
FÖRMINSKNINGSSET 22X12 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KOPPARRÖR 8X1,0 MM 50 METER GLÖDGADE OISOLERADE ALTECH
DISTANSKLOSS H=10 MM, B=45 MM FÖR ENKELKLAMMA KROM FALUPLAST
MUTTER 10XR10  KROM BROEN BALLOFIX
KOPPLINGSMUTTER 18 MM KROM VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 18 MM KROM VATETTELeverans: Skickas - Beställningsvara. 39 kr
VÄGGBRICKA 634382 DY 15 GBG
ADAPTER G15X15 UTVÄNDIG GÄNGA X SPETSÄNDA PE VATETTE
MULTISLANGNIPPEL 40 MM SLÄTÄNDA X SLANGNIPPEL VIT FALUPLAST
VINKELSKRUVDEL V6 22X15 MM KROM VATETTE
VINKELSKRUVDEL V6 22X15 MM MÄSSING VATETTE
KULVENTIL 22 MM RAK LÅNG SPINDELHALS VATETTE
KULVENTIL 22 MM RAK LÅNG SPINDELHALS VATETTELeverans: Skickas - I lager. 559 kr
RAK KOPPLING 15X10 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
RAK KOPPLING 32 PRK 401 IMI
KOPPLINGSSET 16X2,0 MM X G15 INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING FPL-X UPONOR
RAK KOPPLING 8 MM X R8 KLÄMRING X UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
VÄGGBRICKA, 2 CC80, MED MUTTER BALLOFIX
KOPPLINGSMUTTER 15 MM MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 15 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 29 kr
PLUGG 10 MM MÄSSING VATETTE
PLUGG 10 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 29 kr
VÄGGBRICKA, 2 CC80, MED MUTTER MPI FÖR 15X2,5 BALLOFIX
HÖRNRÖR V6 15 MM FÖRKROMAD VATETTE
HÖRNRÖR V6 15 MM FÖRKROMAD VATETTELeverans: Skickas - I lager. 99 kr
SKRUVDEL 12 (G 3/8) RAK, 2UTVÄNDIG GÄNGA FÖRKROMAD VATETTE
MINIFÖRDELARE,3 STICK 40 3XR15 KONISK,1XR10 P BROEN
PROVTRYCKNINGSPROPP 15 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
PROVTRYCKNINGSPROPP 15 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 69 kr
RAK KULVENTIL 15X12 KLÄM X KLÄM, MED VRED KROM BROEN BALLOFIX
RINGNYCKEL FG0398280 VATETTE NV24 ÖPPNINGSBAR 15 GBG
DUBBELMUTTER 12 FÖRKROMAD VATETTE
DUBBELMUTTER 12 FÖRKROMAD VATETTELeverans: Skickas - I lager. 89 kr
KOPPLINGSSATS 40X5,5 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 15X15X12 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
VINKELKOPPLING 22 MM X 90° 77X39X50 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
DUBBELMUTTER 22  MÄSSING VATETTE
SKRUVDEL 42 (M50X2) RAK, 2UTVÄNDIG GÄNGA GUL VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 22 MM MÄSSING VATETTE