FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G25 L750-1500 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121771RSK: 9121771
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 25 (1″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 25 (1″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
25 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
4—5.5 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121771
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
T-KOPPLING 18X15 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
Komplettera med
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
FÖRMINSKNINGSSET 15X12 MM KLÄMRING NICKEL VATETTE
VINKELKOPPLING 18 MM X 90° 58X39X50 2KLÄMRING KROM VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 18X15 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
TÄCKBRICKA 634386 DY 10-22 1-RÖRS GBG
PLUGG 15 MM MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSSATS 15X2,5 MM PLAST KLÄMRING KROM VATETTE
TÄCKBRICKA 634387 DY 10-22 2-RÖRS GBG
VÄGGBRICKA 635532 FÖR 2-RÖRS MONT DIM 16 GBG
Varukorg39
KULVENTIL G15 RAK UTVÄNDIG X INVÄNDIG MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
RAK KOPPLING 28 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 28 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 169 kr
KULVENTIL G10 RAK UTVÄNDIG X INVÄNDIG MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
FÖRDELARE M28X1,5 MM X G15/2X15 MM VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 15X13 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 22 MM X G15 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 8 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 8 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 139 kr
VENTILFÄSTE 25XG20 INVÄNDIG GÄNGA
RAK KOPPLING 12 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 12 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 49 kr
VINKELKOPPLING 40XG32 X 90° UTVÄNDIG GÄNGA VATETTE
VÄGGBRICKA, 2 CC80, MED MUTTER MPI FÖR 15X2,5 BALLOFIX
RÖRKLAMMA 12/15 MM C/V 20 MM, B=45 MM ENKEL KROM FALUPLAST
PLUGG 18 MM MÄSSING VATETTE
PLUGG 18 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 39 kr
RAK KOPPLING 20XG20 INVÄNDIG GÄNGA PE VATETTE
KULTAPPVENTIL G20 UTVÄNDIG MED VRED ALTECH
PROVTRYCKNINGSPROPP 18 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
PROVTRYCKNINGSPROPP 18 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 99 kr
T-KOPPLING 25 PRK 410 IMI
PACKNING DN15 FÖR LOCK RÖD ISIFLO
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
RENGÖRINGSSERVETTER 2-PACK FALUPLAST
VÄGGBRICKA, 2 CC80, MED MUTTER BALLOFIX
VINKELSKRUVDEL 15 MM (G 1/2) 2UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE