FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G25 L750-1500 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121771RSK: 9121771
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 25 (1″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 25 (1″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
25 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
4—5.5 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121771
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
VINKELKOPPLING 12 MM X G15 X 90° KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
DUBBELMUTTER 12 FÖRKROMAD VATETTE
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
RAK KOPPLING 12 MM X G15 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
PLANADAPTER 12 MM MED O-RINGSTÄTNING MÄSSING VATETTE
PLUGG 12 MM MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 12 MM MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSSATS 12X2,0 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 12X8 MM KLÄMRING GUL VATETTE
Varukorg18
T-KOPPLING 15X12 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
SEXKANTNIPPEL METALL G40XG32 2UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING
T-KOPPLING 22X15X15 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
PLUGG 22 MM MÄSSING VATETTE
PLUGG 22 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 39 kr
FROSTSKYDDSKABEL 7 MM L= 1 METER SVART ALTECH
FROSTSKYDDSKABEL 7 MM L= 1 METER SVART ALTECHLeverans: Skickas - I lager. 109 kr
RAK KOPPLING 10 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE