FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G25 L1000-2000 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121756RSK: 9121756
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 25 (1″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 25 (1″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
25 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
4—5.5 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121756
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
RÖRKLAMMA 12/15/16 MM C/C 40 MM, C/V 20 MM, B=60 MM DUBBEL VIT FALUPLAST
Komplettera med
LIMPLATTA FÖR RÖRKLAMMER DUBBEL
DISTANSKLOSS H=20 MM, B=60 MM VIT FALUPLAST
INSATS-SATS 10/12/15 MM FÖR FALU SNAP VIT KLAMMA 12/15 MM TILL 10MM VIT FALUPLAST
Varukorg11
BLANDARFÄSTE FG0926053 160 CC 16X2,0-2,25 2-PACK GBG
VÄGGBRICKA, 3 CC40, MED MUTTER MPI FÖR 15X2,5 BALLOFIX
VÄGGBRICKA 0925155 FAST 16X2,0-2,25 GBG
PLUGG 18 MM MÄSSING VATETTE
PLUGG 18 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 39 kr
VINKELSKRUVDEL 18 MM (M24X1,5) 2UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
VÄGGBRICKA 634533 2-RÖRS DY 15X2,5 GBG
HALVKOPPLING 3085-10-R10 PIPEFIX 10XR10 BROEN
DISTANSKLOSS H=10 MM, B=45 MM FÖR ENKELKLAMMA VIT FALUPLAST