FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G25 L1000-2000 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121756RSK: 9121756
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 25 (1″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 25 (1″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
25 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
4—5.5 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121756
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
GRENRÖR 32 MM X 45° 3MUFF VIT FALUPLAST
GRENRÖR 32 MM X 45° 3MUFF VIT FALUPLAST är tillagd i din varukorg.
Komplettera med
ANSLUTNINGSTELESKOP 32 MM X G40/G32 SLÄTÄNDA X 2INVÄNDIG GÄNGA VIT FALUPLAST
ANSLUTNINGSTELESKOP 32 MM X G20/G15 SLÄTÄNDA X UT-/INVÄNDIG GÄNGA VIT FALUPLAST
ANSLUTNINGSTELESKOP 32 MM X G25/G20 SLÄTÄNDA X UT-/INVÄNDIG GÄNGA VIT FALUPLAST
ANSLUTNINGSTELESKOP 32 MM X G32/G40 SLÄTÄNDA X 2UTVÄNDIG GÄNGA VIT FALUPLAST
ÄNDLOCK 32 MM SLÄTÄNDA VIT FALUPLAST
FÖRMINSKNING 40X32 MM 2MUFF VIT FALUPLAST
MULTISLANGNIPPEL 32 MM SLÄTÄNDA X SLANGNIPPEL VIT FALUPLAST
MUFF 32 MM 2MUFF VIT FALUPLAST
VINKEL 32 MM X 90° MUFF X SLÄTÄNDA VIT FALUPLAST
Varukorg8
GRENRÖR 32 MM X 45° 3MUFF VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 49 kr
T-KOPPLING 32 PRK 410 IMI
MONTERINGSNYCKEL 16-63 FÖR PLASTRÖRSKOPPLINGAR ALTECH
STÖDHYLSA 18X1,0 MM MED RILLOR, FÖR KOPPARRÖR
RAK KOPPLING 18 MM X G20 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE