FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G25 L1000-2000 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121756RSK: 9121756
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 25 (1″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 25 (1″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
25 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
4—5.5 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121756
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
VATTENSLANG SUPER TRICOFLEX 5-LAG 12,5 MM X 25 METER PHTALATFRI HOZELOCK
Komplettera med
Varukorg11
VÄGGBRICKA 634384 FÖR RÖR  10/12-15-15 GBG
VÄGGBRICKA 634384 FÖR RÖR 10/12-15-15 GBGLeverans: Skickas - I lager. 549 kr
VÄGGBRICKA,2-HÅLS MED MUTTER,MPI FÖR 16X2,0-2,2 BALLOFIX
VÄGGBRICKA,3 CC40,M MUTTER MPI FÖR 16X2,0-2,2 BALLOFIX
FÖRMINSKNINGSSET 18X15 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
BLANDARFÄSTE UTANPÅLIGGANDE 160 CC ALTERNA
HÖRNRÖR V6 15 MM FÖRKROMAD VATETTE
HÖRNRÖR V6 15 MM FÖRKROMAD VATETTELeverans: Skickas - I lager. 99 kr
FÖRMINSKNINGSSET 15X10 MM KLÄMRING NICKEL VATETTE
VINKELKULVENTIL 22 195X74X21 MED VRED VATETTE
KULVENTIL 18 MM RAK LÅNG SPINDELHALS VATETTE