FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G25 L1000-2000 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121755RSK: 9121755
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 25 (1″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 25 (1″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
25 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
4—5.5 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121755
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
TAPPVENTIL VATETTE 0135060 G3/4 BV GBG
TAPPVENTIL VATETTE 0135060 G3/4 BV GBG är tillagd i din varukorg.
Komplettera med
GÄNGTEJP 12 X 0,075 MM 12 METER ETAB
VENTILFÄSTE 25XG20 INVÄNDIG GÄNGA
VENTILFÄSTE 22 MM X G20 INVÄNDIG GÄNGA KROM VATETTE
Varukorg20
KOPPLINGSSATS 22X3,0 MM PLAST KLÄMRING KROM VATETTE
T-RÖR V6 22X15 MM FÖRKROMAD VATETTE
KULVENTIL 12X10CU MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
GUMMINIPPEL 45/32 ALTECH
T-KOPPLING 22X22X15 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 15X13 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 22 MM X G20 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
LUFTNINGSVENTIL/VAKUUMVENTIL 50/40 MM 11,6L/S VIT PURUS
RAK KOPPLING 15X10 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 20XG20 UTVÄNDIG GÄNGA PE VATETTE
DUSCHSET TERZO T3 3-STRÅL KROM ALTERNA
FÖRDELARMODUL 1XG20 C/C 50 AQUA PLUS PPM UPONOR
VINKELKOPPLING 18 MM X 90° 58X39X50 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE