FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G25 L1000-2000 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121755RSK: 9121755
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 25 (1″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 25 (1″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
25 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
4—5.5 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121755
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
DRÄNERINGSBRICKA 70X70X20 MM ALTECH
DRÄNERINGSBRICKA 70X70X20 MM ALTECH är tillagd i din varukorg.
Varukorg19
MUFF 32 MM 2MUFF VIT FALUPLAST
MUFF 32 MM 2MUFF VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 39 kr
VRED  39X37X21 FÖR VATETTE KULVENTIL  BLÅ VATETTE
MINIFÖRDELARE,3 STICK 40 3XR15 KONISK,1XR10 P BROEN
VINKEL 32 MM X 90° 2MUFF VIT FALUPLAST
VINKEL 32 MM X 90° 2MUFF VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 39 kr
STÖDHYLSA FÖR PEM-RÖR 25X2,3 MM PE VATETTE
MUTTER 12XR10  KROM BROEN BALLOFIX
RÖRLIM 20 ML TILL DUO CONTACT FALUPLAST
KOPPLINGSHUS DN15X15 MM HONA X SLANGNIPPEL KROM
VÄGGBRICKA, 1-HÅLS MED GUMMIMUFF 10-20 MM BALLOFIX
PACKBOX MED STIFT FÖR AGA/TP RTI-INSATS MMA
PLUGG 12 MM MÄSSING VATETTE
PLUGG 12 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 29 kr
RAK KOPPLING 12 MM X G10 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA KROM VATETTE
RAK KOPPLING 28 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 28 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 169 kr
PLUGG 6-8 MM MÄSSING VATETTE
TERMOSTAT EVOSENSE 0-28°C M28*1,5 MMA
MONTAGEBRICKA TB0138 RFR 0,7 MM 2-PACK M&M
MONTAGEBRICKA TB0138 RFR 0,7 MM 2-PACK M&MLeverans: Skickas - I lager. 99 kr
MUFF 50 MM X G40 MUFF X UTVÄNDIG GÄNGA S-PRESS UPONOR