FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G25 L1000-2000 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121755RSK: 9121755
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 25 (1″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 25 (1″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
25 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
4—5.5 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121755
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
VINKELSKRUVDEL V6 22X15 MM KROM VATETTE
VINKELSKRUVDEL V6 22X15 MM KROM VATETTE är tillagd i din varukorg.
Komplettera med
DUBBELMUTTER V6 15X15 MM MÄSSING VATETTE
Varukorg6
VINKELKOPPLING IS 22 MM X 90° 2MUFF MÄSSING ROTH
VINKELKOPPLING IS 22 MM X 90° 2MUFF MÄSSING ROTHLeverans: Skickas - Best. vara 5-10 vdgr. 229 kr
VINKELSKRUVDEL 18 MM (M24X1,5) 2UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 12 MM X G10 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA KROM VATETTE