FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G20 L750-1500 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121750RSK: 9121750
SPARA -24% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 20 (3/4″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 20 (3/4″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
20 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
5—5.5 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121750
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
FROSTSKYDDSKABEL L= 6 METER SJÄLVBEGRÄNSANDE 1,5 METER SLADD MED STICKPROPP RÖD ALTECH
Komplettera med
GENOMFÖRING G15/G20 FÖR ALTECH FROSTSKYDDSKABEL FÖR PLASTRÖR MED DIAMETER 25 MM ALTECH
GENOMFÖRING G15/G20 FÖR ALTECH FROSTSKYDDSKABEL ALTECH
Varukorg26
SKRUVDEL 15 (G 1/2) RAK, 2UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
RÖRTÅNG 12-18 MM PEX-RÖR FÖR MONTAGE QUICKBOX FLERFÄRGAD ROTH
T-RÖR V6 15X15X12 MM FÖRKROMAD VATETTE
T-KOPPLING 22X15X15 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
CLEANING.KIT, RENGÖRINGSKIT M&M
T-KOPPLING 32 3KLÄMRING PP BLÅ, SVART ALTECH
TÄCKBRICKA 634387 DY 10-22 2-RÖRS GBG
RAK KOPPLING 32 PRK 401 IMI
DUBBELMUTTER 22XG20 VATETTE
BADRUMSFÖRDELARE 15 MM 1-RÖR MED KULVENTIL VATETTE
BADRUMSFÖRDELARE 15 MM 1-RÖR MED KULVENTIL VATETTELeverans: Skickas - I lager. 239 kr
SEXKANTNIPPEL METALL G15 2UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING
T-RÖR 25-16-25 3MUFF FÖRMINSKANDE S-PRESS PLUS UPONOR
PLASTKLAMMER 100ST I PÅSE
VINKELKOPPLING 12 MM X 90° 39X74X21 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 28 MM MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 28 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 49 kr
T-KOPPLING 15X12 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RÖRKLAMMA 32 MM ENKEL MED LÅSBART ÖVERFALL VIT FALUPLAST
VINKELKULVENTIL 12 39X148X21 MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
RAK KOPPLING 18 MM X R15 KLÄMRING X UTVÄNDIG GÄNGA KROM VATETTE
DUBBELMUTTER 22  MÄSSING VATETTE
AVLOPPSRÖR 40X1,8 MM L= 1 METER UTAN MUFF VIT FALUPLAST
BUSSNING METALL G15XG10 UTVÄNDIG X INVÄNDIG GÄNGA FÖRKROMAD
KULVENTIL T-RÖR 18 MM 3-VÄGS MED VRED FÖRKROMAD VATETTE