FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G20 L750-1500 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121750RSK: 9121750
SPARA -24% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 20 (3/4″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 20 (3/4″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
20 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
5—5.5 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121750
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
INSATS-SATS 10/12/15 MM FÖR FALU SNAP FÖRKROMAD KLAMMA 12/15 MM TILL 10 MM GRÅ FALUPLAST
Varukorg25
VÄGGBRICKA, 2-HÅLS MED GUMMIMUFF 10-20 MM BALLOFIX
PROVTRYCKNINGSPROPP 18 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
PROVTRYCKNINGSPROPP 18 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 99 kr
RAK KOPPLING 15X12 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
NIPPEL 15X2,5 MM PPSU PPM AQUA PLUS Q&E UPONOR
STÖDHYLSA 16X1,0 MM MED RILLOR, FÖR KOPPARRÖR
KOPPLINGSSATS 32X4,4 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 15X15X12 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
VÄGGBRICKA, 1-HÅLS MED MUTTER, MPI FÖR 15X2,5 BALLOFIX
VINKELKOPPLING KORT 22K MMA
MUTTER 15XR15  KROM BROEN BALLOFIX
RAK KULVENTIL 15X12 KLÄMRING, MED VRED KROM BALLOFFIX VSH
RAK KOPPLING 12 MM X G15 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
KULVENTIL 15 MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
KULVENTIL 15 MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTELeverans: Skickas - I lager. 199 kr
KOPPLINGSSATS 16X2,0-2,2 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
VÄGGBRICKA 635534 FÖR 3-RÖRS MONT DIM 16 GBG
VÄGGBRICKA 635534 FÖR 3-RÖRS MONT DIM 16 GBGLeverans: Skickas - I lager. 669 kr
VINKELKULVENTIL 18 195X74X21 MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
BADRUMSFÖRDELARE 15 MM 1-RÖR MED KULVENTIL VATETTE
BADRUMSFÖRDELARE 15 MM 1-RÖR MED KULVENTIL VATETTELeverans: Skickas - I lager. 239 kr
TÄCKBRICKA FG0925076 LÅG VATETTE VÄGGENOMFÖRINGSSYSTEM GBG
TAPPVENTIL VATETTE 0135060 G3/4 BV GBG
MINIFÖRDELARE,3 STICK 40 3XR15 KONISK,1XR10 P BROEN
SEXKANTNIPPEL METALL G20XG15 2UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING
KOPPLINGSSATS 15X2,5 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSSATS 20X2,0-2,3 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
GÄNGTEJP 12 X 0,075 MM 12 METER ETAB