FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G20 L750-1500 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121750RSK: 9121750
SPARA -24% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 20 (3/4″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 20 (3/4″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
20 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
5—5.5 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121750
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
VINKEL 32 MM X 90° MUFF X SLÄTÄNDA VIT FALUPLAST
Komplettera med
AVLOPPSRÖR 32X1,8 MM L= 1 METER UTAN MUFF VIT FALUPLAST
VINKEL 32 MM X 45° MUFF X SLÄTÄNDA VIT FALUPLAST
MUFF 32 MM 2MUFF VIT FALUPLAST
VINKEL 32 MM X 90° 2MUFF VIT FALUPLAST
VINKEL 32 MM X 45° 2MUFF VIT FALUPLAST
Varukorg12
VINKEL 32 MM X 90° MUFF X SLÄTÄNDA VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 39 kr
VINKEL 40 MM X 90° MUFF X SLÄTÄNDA VIT FALUPLAST
VINKEL 40 MM X 90° MUFF X SLÄTÄNDA VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 49 kr
T-KOPPLING 22 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 22 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 209 kr
T-KOPPLING 18 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 18 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 219 kr
FÖRMINSKNINGSSET 18X10 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 25 PRK 401 IMI
SKRUVDEL 18 (M24X1,5) RAK, 2UTVÄNDIG GÄNGA GUL VATETTE
ADAPTER G25X28 INVÄNDIG GÄNGA X SPETSÄNDA PE VATETTE
GRENRÖR 40 MM X 45° 3MUFF VIT FALUPLAST