FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G20 L750-1500 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121750RSK: 9121750
SPARA -24% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 20 (3/4″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 20 (3/4″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
20 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
5—5.5 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121750
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
AVLOPPSRÖR 40X1,8 MM L= 2 METER UTAN MUFF VIT FALUPLAST
Komplettera med
VINKEL 40 MM X 90° 2MUFF VIT FALUPLAST
VINKEL 40 MM X 45° 2MUFF VIT FALUPLAST
MUFF 40 MM 2MUFF VIT FALUPLAST
RÖRKLÄMMA 40 MM ENKEL MED LÅSBART ÖVERFALL VIT FALUPLAST
VINKEL 40 MM X 45° MUFF X SLÄTÄNDA VIT FALUPLAST
VINKEL 40 MM X 90° MUFF X SLÄTÄNDA VIT FALUPLAST
Varukorg18
KOPPLINGSSATS 20X2,4-2,7 MM PLAST KLÄMRING KROM VATETTE
VÄGGBRICKA, 2 CC80, MED MUTTER MPI FÖR 15X2,5 BALLOFIX
T-KOPPLING 22X15 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
T-KOPPLING 18 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 18 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 219 kr
T-RÖR 20 MM 3KLÄMRING VATETTE
T-RÖR 20 MM 3KLÄMRING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 329 kr
VIPPLUGGVENTIL R32 ALTERNA
AVLOPPSRÖR 32X1,8 MM L= 2 METER UTAN MUFF VIT FALUPLAST
RAK KOPPLING 28 MM X G20 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
STÖDHYLSA 22X1,0 MM MED RILLOR, FÖR KOPPARRÖR
AVLOPPSRÖR 32X1,8 MM L= 1 METER UTAN MUFF VIT FALUPLAST
WC-PAPPHÅLLARE KNOX POLERAD ROSTFRI STÅL ALTERNA
KULVENTIL 18 MM RAK LÅNG SPINDELHALS VATETTE
KULVENTIL 18 MM RAK LÅNG SPINDELHALS VATETTELeverans: Skickas - I lager. 549 kr
RAK KOPPLING 8 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 8 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 69 kr
PLANADAPTER 12 MM MED O-RINGSTÄTNING MÄSSING VATETTE