FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G20 L750-1500 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121750RSK: 9121750
SPARA -24% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 20 (3/4″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 20 (3/4″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
20 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
5—5.5 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121750
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
RAK KULVENTIL 15XR15 PUSH X UTVÄNDIG GÄNGA KROM BROEN BALLOFIX
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
GÄNGTEJP 12 X 0,075 MM 12 METER ETAB
Varukorg15
KULVENTIL T-RÖR 18 MM 3-VÄGS MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
KULVENTIL T-RÖR 18 MM 3-VÄGS MED VRED FÖRKROMAD VATETTELeverans: Skickas - Beställningsvara. 499 kr
SKRUVDEL 18 (M24X1,5) RAK, 2UTVÄNDIG GÄNGA GUL VATETTE
FÖRMINSKNINGSSATS 22X18X2.5 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
VINKELKOPPLING 15 MM X 90° 58X39X50 2KLÄMRING KROM VATETTE
VINKELKOPPLING 15 MM X G10 X 90° KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
PROVTRYCKNINGSPROPP 22 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
PROVTRYCKNINGSPROPP 22 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 99 kr
BACKVENTIL 1100-40 INVÄNDIG
VÄGGBRICKA 635534 FÖR 3-RÖRS MONT DIM 16 GBG
VÄGGBRICKA 635534 FÖR 3-RÖRS MONT DIM 16 GBGLeverans: Skickas - I lager. 669 kr
MUFF 40 MM 2MUFF VIT FALUPLAST