FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G20 L750-1500 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121750RSK: 9121750
SPARA -24% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 20 (3/4″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 20 (3/4″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
20 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
5—5.5 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121750
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
PACKNING DN15 FÖR LOCK RÖD ISIFLO
PACKNING DN15 FÖR LOCK RÖD ISIFLO är tillagd i din varukorg.
Varukorg16
HAND WIPES 100 ST CRC
RÖRKOPPLING 10.5XR15 UTV. ROTH NORDIC
FÖRMINSKNING 1/2"-3/8
PROVTRYCKNINGSPROPP 22 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
PROVTRYCKNINGSPROPP 22 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 99 kr
T-HÖRNRÖR V6 15 MM FÖRKROMAD VATETTE
T-HÖRNRÖR V6 15 MM FÖRKROMAD VATETTELeverans: Skickas - I lager. 109 kr
DUBBELMUTTER V6 15X15 MM MÄSSING VATETTE
VÄGGFÖRDELARE V6 4-RÖR VATETTE DY15XINV G3/8 MED KULV GBG
RAK KOPPLING 32XR25 PRK 403 IMI
HÖRNRÖR V6 15 MM FÖRKROMAD VATETTE