FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G20 L750-1500 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121750RSK: 9121750
SPARA -24% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 20 (3/4″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 20 (3/4″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
20 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
5—5.5 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121750
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
VINKELKOPPLING 22 MM X 90° 77X39X50 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
RAK KOPPLING 22 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
DUBBELMUTTER 22  MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 22X20,5 MM KLÄMRING NICKEL VATETTE
HYLSA DN15 FÖR STÅLRÖR RÖD VATETTE
PLUGG 22 MM MÄSSING VATETTE
DUBBELMUTTER 22XG20 VATETTE
KOPPLINGSSATS 20X2,0-2,3 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
Varukorg20
VINKELKOPPLING 8 MM X 90° 39X74X21 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
VINKELKOPPLING 15 MM X G10 X 90° KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
KULVENTIL 18 MM RAK LÅNG SPINDELHALS VATETTE
KULVENTIL 18 MM RAK LÅNG SPINDELHALS VATETTELeverans: Skickas - I lager. 549 kr
TÄCKBRICKA FG0925076 LÅG VATETTE VÄGGENOMFÖRINGSSYSTEM GBG
RAK KULVENTIL 15XR15 KLÄM X LEKMUTTER, MED VRED KROM BROEN BALLOFIX
KULVENTIL VINKEL 15X12X90° KLÄM X KLÄM, MED VRED KROM BROEN BALLOFIX
T-KOPPLING 15 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 15 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 99 kr
FULLFLÖDESVENTIL VINKEL DN20 Ø22 BLÅTT VRED VATETTE
FÖRDELARÄNDPROPP PPM MT AQUA PLUS UPONOR
SKRUVDEL 12 (G 3/8) RAK, 2UTVÄNDIG GÄNGA FÖRKROMAD VATETTE
VINKEL 40 MM X 90° MUFF X SLÄTÄNDA VIT FALUPLAST
VINKEL 40 MM X 90° MUFF X SLÄTÄNDA VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 49 kr
VENTILFÄSTE 25XG20 INVÄNDIG GÄNGA
RÖRKLAMMA 32 MM ENKEL MED LÅSBART ÖVERFALL VIT FALUPLAST
RÖRHÅLLARBYGEL, PER STYCK LK SYSTEMS
DISTANSKLOSS H=5 MM, B=60 MM VIT FALUPLAST
DISTANSKLOSS H=5 MM, B=60 MM VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 19 kr
AVLUFTNINGSPLUGG 15 MM MÄSSING VATETTE