FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G20 L750-1500 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121750RSK: 9121750
SPARA -24% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 20 (3/4″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 20 (3/4″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
20 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
5—5.5 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121750
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
VINKELKOPPLING 12 MM X 90° 39X74X21 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
DUBBELMUTTER 12 FÖRKROMAD VATETTE
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
RAK KOPPLING 12 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 12 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RÖRKLAMMA 12/15/16 MM C/C 40 MM, C/V 20 MM, B=60 MM DUBBEL VIT FALUPLAST
FÖRMINSKNINGSSET 12X8 MM KLÄMRING GUL VATETTE
PLUGG 12 MM MÄSSING VATETTE
Varukorg15
RAK KULVENTIL 15X10 KLÄM X KLÄM, MED VRED KROM BROEN BALLOFIX
VINKELSKRUVDEL 15 MM (G 1/2) 2UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 15 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 15 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 59 kr
LIMDISTANS DUOCONTACT 12X28 MM VIT FALUPLAST
RAK KOPPLING 15X10 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 22 MM MÄSSING VATETTE