FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G20 L750-1500 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121750RSK: 9121750
SPARA -24% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 20 (3/4″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 20 (3/4″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
20 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
5—5.5 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121750
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
T-RÖR V6 15X15X12 MM FÖRKROMAD VATETTE
T-RÖR V6 15X15X12 MM FÖRKROMAD VATETTE är tillagd i din varukorg.
Komplettera med
DUBBELMUTTER 15 FÖRKROMAD VATETTE
DUBBELMUTTER V6 15X22 MM FÖRKROMAD VATETTE
KOPPLINGSBRICKA V6 4-RÖR 60 CC VATETTE M 3XDY16 PLAST KLÄMH GBG
DUBBELMUTTER V6 15X15 MM MÄSSING VATETTE
Varukorg13
DUBBELMUTTER 12 FÖRKROMAD VATETTE
DUBBELMUTTER 12 FÖRKROMAD VATETTELeverans: Skickas - I lager. 89 kr
KOPPLINGSSATS 28X4,0 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 15X12 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
KOPPLINGSSATS 20X2,0-2,3 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
VINKELKULVENTIL 15X10 39X148X21 MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
VINKELKULVENTIL 18 195X74X21 MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
RAK KOPPLING 18 MM X G20 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
KULVENTIL VINKEL 15X15X90° KLÄM X KLÄM, MED VRED KROM BROEN BALLOFIX
DUBBELMUTTER 22XG20 VATETTE
DISTANSKLOSS H=10 MM FÖR 32/40 MM ENKELKLAMMA VIT FALUPLAST