FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G20 L750-1500 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121750RSK: 9121750
SPARA -24% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 20 (3/4″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 20 (3/4″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
20 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
5—5.5 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121750
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
VINKELKOPPLING 15 MM X R15 X 90° KLÄMRING X UTVÄNDIG GÄNGA KROM VATETTE
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
DUBBELMUTTER 15 FÖRKROMAD VATETTE
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
VINKELKOPPLING 15 MM X 90° 58X39X50 2KLÄMRING KROM VATETTE
Varukorg29
T-KULVENTIL 15X15X15 KLÄMRING, MED VRED KROM BALLOFFIX VSH
FÖRMINSKNINGSSET 18X10 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
T-RÖR V6 15X15X12 MM FÖRKROMAD VATETTE
VINKELKULVENTIL 15X10X90° KLÄM X KLÄM, MED VRED KROM BROEN BALLOFIX
RAK KOPPLING 32 PRK 401 IMI
ADAPTER 22 MM X G20 SLÄTÄNDA X UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
KULVENTIL T-RÖR 15X15X15 KLÄM X KLÄM, MED VRED KROM BROEN BALLOFIX
KULVENTIL G10 RAK INVÄNDIG X UTVÄNDIG FÖRKROMAD VATETTE
RAK KOPPLING 25XR25 PRK 403 IMI
TAPPVENTIL VATETTE 0135060 G3/4 BV GBG
KOPPLINGSBRICKA V6 4-RÖR 60 CC VATETTE M 3XDY16 PLAST KLÄMH GBG
KOPPLINGSSATS 20X2,0-2,3 MM PLAST KLÄMRING KROM VATETTE
BUSSNING METALL G15XG10 UTVÄNDIG X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING
KOPPLINGSMUTTER 10 MM MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 10 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 19 kr
STÖDHYLSA 22X1,0 MM MED RILLOR, FÖR KOPPARRÖR
VINKELGENOMFÖRING G20 FÖR ALTECH FROSTSKYDDSKABEL ALTECH
KOPPLINGSSATS 20X2,0-2,3 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
VINKELKOPPLING 25XG25 X 90° UTVÄNDIG GÄNGA VATETTE
DISTANSKLOSS H=10 MM FÖR 32/40 MM ENKELCLIPS GRÅ FALUPLAST
SKRUVDEL 18 (M24X1,5) RAK, 2UTVÄNDIG GÄNGA GUL VATETTE
FÖRDELARLOCK AQUA PLUS PPM UPONOR
T-RÖR 20 MM 3KLÄMRING VATETTE