FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G20 L750-1500 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121750RSK: 9121750
SPARA -24% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 20 (3/4″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 20 (3/4″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
20 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
5—5.5 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121750
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
T-KOPPLING 22X15 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
DUBBELMUTTER 22  MÄSSING VATETTE
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
VINKELKOPPLING 22 MM X 90° 77X39X50 2KLÄMRING KROM VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 22X15 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
VÄGGBRICKA 635532 FÖR 2-RÖRS MONT DIM 16 GBG
PLUGG 22 MM MÄSSING VATETTE
DUBBELMUTTER 15 FÖRKROMAD VATETTE
PLANADAPTER 15 MM MED O-RINGSTÄTNING MÄSSING VATETTE
Varukorg29
RAK KOPPLING 22X15 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
RAK KOPPLING 12 MM X G10 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
VÄGGBRICKA 635530 FÖR 1-RÖRS MONT DIM 16 GBG
VÄGGBRICKA 635530 FÖR 1-RÖRS MONT DIM 16 GBGLeverans: Skickas - I lager. 259 kr
T-KOPPLING 12X15 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
RAK KOPPLING 20XG20 UTVÄNDIG GÄNGA PE VATETTE
KULVENTIL 10 MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
KULVENTIL 10 MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTELeverans: Skickas - I lager. 219 kr
VENTILFÄSTE 632429.AE FÖR PEX 16 MORA
VINKELKOPPLING 15 MM X 90° 58X39X50 2KLÄMRING KROM VATETTE
FÖRDELARMODUL 1XG20 C/C 50 AQUA PLUS PPM UPONOR
BUSSNING METALL G32XG25 UTVÄNDIG/INVÄNDIG GÄNGA FÖRKROMAD
LIMDISTANS DUOCONTACT 12X28 MM VIT FALUPLAST
T-KULVENTIL 15X15X15 KLÄMRING, MED VRED KROM BALLOFFIX VSH
VÄGGBRICKA FG0125352 3-RÖR DY15X2,5 GBG
SEXKANTNIPPEL METALL G25 2UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING
VRED  39X37X21 FÖR VATETTE KULVENTIL  RÖD VATETTE
RAK KOPPLING 22 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
RAK KOPPLING 22 MM 2KLÄMRING KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 149 kr
T-KOPPLING 12 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
T-KOPPLING 12 MM 3KLÄMRING KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 99 kr
T-KOPPLING 18X15 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
STÖDHYLSA 10X0,8 MM MED RILLOR, FÖR KOPPARRÖR
KOPPLINGSSATS 20X2,0-2,3 MM PLAST KLÄMRING KROM VATETTE
ÖVERGÅNGSNIPPEL 20X15 MED PACKNING
T-KOPPLING 32 PRK 410 IMI
KOPPLINGSMUTTER 18 MM MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 18 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 29 kr
MULTISLANGNIPPEL 40 MM SLÄTÄNDA X SLANGNIPPEL VIT FALUPLAST