FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G20 L750-1500 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121750RSK: 9121750
SPARA -24% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 20 (3/4″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 20 (3/4″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
20 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
5—5.5 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121750
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
T-KOPPLING 18 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
T-KOPPLING 18 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE är tillagd i din varukorg.
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
VINKELKOPPLING 18 MM X 90° 58X39X50 2KLÄMRING KROM VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 18X15 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 18X12 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
PLUGG 18 MM MÄSSING VATETTE
TÄCKBRICKA 634387 DY 10-22 2-RÖRS GBG
Varukorg9
T-KOPPLING 18 MM 3KLÄMRING KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 249 kr
FÖRMINSKNINGSSET 42X36 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 12 MM X R10 KLÄMRING X UTVÄNDIG GÄNGA KROM VATETTE
TAPPVENTIL VATETTE 0135060 G3/4 BV GBG
T-KOPPLING 22X15X15 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
SPEGELHÅLLARE KNOX SVART ROSTFRITT STÅL ALTERNA
DUBBELMUTTER 15 FÖRKROMAD VATETTE
DUBBELMUTTER 15 FÖRKROMAD VATETTELeverans: Skickas - I lager. 89 kr
ÄNDLOCK 32 MM SLÄTÄNDA VIT FALUPLAST
ÄNDLOCK 32 MM SLÄTÄNDA VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 29 kr
VINKELKOPPLING 15 MM X G10 X 90° KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE