FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G20 L750-1500 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121750RSK: 9121750
SPARA -24% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 20 (3/4″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 20 (3/4″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
20 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
5—5.5 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121750
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
RAK KOPPLING 10 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
RAK KOPPLING 10 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE är tillagd i din varukorg.
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
KLÄMRING 10 MM MÄSSING VATETTE
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
TÄCKBRICKA 634386 DY 10-22 1-RÖRS GBG
FÖRMINSKNINGSSET 10X8 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
PLUGG 10 MM MÄSSING VATETTE
Varukorg25
TÄCKBRICKA 634387 DY 10-22 2-RÖRS GBG
RAK KOPPLING 8 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 8 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 69 kr
FÖRMINSKNINGSSET 12X10 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
ADAPTER G15X15 INVÄNDIG GÄNGA X SPETSÄNDA PE VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 28X12 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
VINKELKULVENTIL 15X10 39X148X21 MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
LIMPLATTA FÖR RÖRKLAMMER ENKEL
RAK KOPPLING 10 MM 2KLÄMRING KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 79 kr
VÄGGBRICKA, 1-HÅLS MED MUTTER, MPI FÖR 15X2,5 BALLOFIX
RAK KOPPLING 15 MM X G15 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
MONTAGEBRICKA TBD-0100 20X30M4RFR 1,0MM M.SKRUV2P M&M
MONTAGEBRICKA TBD-0100 20X30M4RFR 1,0MM M.SKRUV2P M&MLeverans: Skickas - Beställningsvara. 59 kr
TAPPVENTIL VATETTE 0135070 KORT DY15 BV GBG
VINKELKOPPLING 40XG25 X 90° UTVÄNDIG GÄNGA VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 22X12 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 28 MM 2KLÄMRING, FÖRLÄNGD MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSSATS 16X2,0-2,2 MM PLAST KLÄMRING KROM VATETTE
SKRUVDEL 18 (M24X1,5) RAK, 2UTVÄNDIG GÄNGA GUL VATETTE
HALVKOPPLING 12 MM X R15 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA KROM VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 12X8 MM KLÄMRING GUL VATETTE
RAK KOPPLING 28 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 28 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 169 kr
FÖRMINSKNINGSSET 15X11 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 12 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE