FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G20 L750-1500 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121750RSK: 9121750
SPARA -24% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 20 (3/4″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 20 (3/4″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
20 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
5—5.5 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121750
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
T-KOPPLING 22 MM X G20 2KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
DUBBELMUTTER 22  MÄSSING VATETTE
ADAPTER 22 MM X G20 SLÄTÄNDA X UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 22X15 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSSATS 20X2,0-2,3 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSSATS 20X2,4-2,7 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
FULLFLÖDESVENTIL VINKEL DN20 Ø22 BLÅTT VRED VATETTE
FÖRMINSKNINGSSATS 22X18X2.5 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
Varukorg13