FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G20 L750-1500 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121750RSK: 9121750
SPARA -24% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 20 (3/4″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 20 (3/4″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
20 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
5—5.5 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121750
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
RAK KOPPLING 10 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
KLÄMRING 10 MM MÄSSING VATETTE
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
FÖRMINSKNINGSSET 10X8 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
Varukorg23
FÖRMINSKNINGSSET 22X18 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
BUSSNING METALL G25XG20 UTVÄNDIG X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING
PROPP PPSU PPM AQUA PLUS UPONOR
RAK KOPPLING 10 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 49 kr
VÄGGBRICKA FG0925152 1-RÖR 15X2,5 VBF GBG
RAK KOPPLING 15X12 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
STÖDHYLSA 15X1,0 MM MED RILLOR, FÖR KOPPARRÖR
MUFF 32 MM 2MUFF VIT FALUPLAST
MUFF 32 MM 2MUFF VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 39 kr
TAPPVENTIL VATETTE 0135060 G3/4 BV GBG
PLUGG 10 MM MÄSSING VATETTE
PLUGG 10 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 29 kr
KULVENTIL T-RÖR 18 MM 3-VÄGS MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
KULVENTIL T-RÖR 18 MM 3-VÄGS MED VRED FÖRKROMAD VATETTELeverans: Skickas - Beställningsvara. 499 kr
ÄNDLOCK 40 MM SLÄTÄNDA VIT FALUPLAST
ÄNDLOCK 40 MM SLÄTÄNDA VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 29 kr
RAK KOPPLING 32XR25 UTVÄNDIG GÄNGA PP BLÅ, SVART ALTECH
KOPPLINGSSATS 15X2,5 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
NIPPEL PL/DR PPM FPL-X G½"MT AQUA PLUS UPONOR
KOPPLING 16XR15 UTVÄNDIG GÄNGA S-PRESS PLUS UPONOR
VINKELKULVENTIL 15X10 39X148X21 MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
T-RÖR 20 MM 3KLÄMRING VATETTE