FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G20 L750-1500 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121750RSK: 9121750
SPARA -24% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 20 (3/4″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 20 (3/4″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
20 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
5—5.5 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121750
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
RINGNYCKEL FG0398280 VATETTE NV24 ÖPPNINGSBAR 15 GBG
Komplettera med
VÄGGBRICKA FG0125352 3-RÖR DY15X2,5 GBG
VÄGGBRICKA 634380 DY 15 GBG
VÄGGBRICKA 634531 1-RÖRS DY 15X2,5 GBG
VÄGGBRICKA 634382 DY 15 GBG
VÄGGBRICKA 635532 FÖR 2-RÖRS MONT DIM 16 GBG
VÄGGBRICKA 634384 FÖR RÖR  10/12-15-15 GBG
VÄGGBRICKA 634533 2-RÖRS DY 15X2,5 GBG
VÄGGBRICKA 635534 FÖR 3-RÖRS MONT DIM 16 GBG
Varukorg5
T-RÖR 20 MM 3KLÄMRING VATETTE
T-RÖR 20 MM 3KLÄMRING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 329 kr
LIMKIT SMART MIX INK RENGÖRING 11 GR M&M
KLÄMRING 10 MM  MÄSSING BROEN BALLOFIX