FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G20 L1000-2000 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121734RSK: 9121734
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 20 (3/4″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 20 (3/4″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
20 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
5—5.5 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121734
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
ADAPTER G15X15 INVÄNDIG GÄNGA X SPETSÄNDA PE VATETTE
Komplettera med
BUSSNING METALL G15XG10 UTVÄNDIG X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING
ADAPTER G15X15 UTVÄNDIG GÄNGA X SPETSÄNDA PE VATETTE
VINKELKOPPLING 15X12 MM X 90° 39X74X21 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 15X12 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 15 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 16X15 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
VINKELKOPPLING 15 MM X 90° 58X39X50 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 15 MM X G15 2KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 15X12 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 22X15 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
Varukorg21
T-RÖR 16-16-16 3MUFF S-PRESS PLUS UPONOR
MINIFÖRDELARE,2 STICK 40 2XR15 KONISK,1XR10 P BROEN
RAK KULVENTIL 15X12 KLÄMRING, MED VRED KROM BALLOFFIX VSH
VINKELSKRUVDEL V6 22X15 MM KROM VATETTE
VÄGGBRICKA 0125164 FAST CU 10,12.15 GBG
KULVENTIL VINKEL 15X12X90° KLÄM X KLÄM, MED VRED KROM BROEN BALLOFIX
ÄNDSKYDD TILL ECOFLEX TWIN 25-50/175 UPONOR
RAK KOPPLING 22X15 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
ÄNDTÄTNING 15X25/20 MM L=80 MM VIT TECK UPONOR
ÄNDTÄTNING 15X25/20 MM L=80 MM VIT TECK UPONORLeverans: Skickas - I lager. 59 kr
KULVENTIL T-RÖR 15X15X15 KLÄM X KLÄM, MED VRED KROM BROEN BALLOFIX
KOPPLING 16XG15 MUFF X LÖPMUTTER S-PRESS PLUS UPONOR
LIMPLATTA FÖR RÖRKLAMMER DUBBEL
DISTANSKLOSS H=10 MM, B=45 MM FÖR ENKELKLAMMA VIT FALUPLAST