FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G20 L1000-2000 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121734RSK: 9121734
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 20 (3/4″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 20 (3/4″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
20 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
5—5.5 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121734
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
RÖRKLAMMA 12/15/16 MM C/V 20 MM, B=45 MM ENKEL VIT FALUPLAST
Komplettera med
LIMPLATTA FÖR RÖRKLAMMER ENKEL
RÖRKLAMMA 12/15/16 MM C/C 40 MM, C/V 20 MM, B=60 MM DUBBEL VIT FALUPLAST
Varukorg33
RAK KULVENTIL 15XR15 KLÄM X LEKMUTTER, MED VRED KROM BROEN BALLOFIX
DISTANSKLOSS H=10 MM, B=60 MM VIT FALUPLAST
DISTANSKLOSS H=10 MM, B=60 MM VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 19 kr
VINKELKULVENTIL 15 39X148X21 MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
DISTANSKLOSS H=20 MM, B=60 MM VIT FALUPLAST
DISTANSKLOSS H=20 MM, B=60 MM VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 19 kr
BUSSNING G20 X G15 UTVÄNDIG X INVÄNDIG GÄNGA FIT UPONOR
RÖRKLÄMMA DUOCONTACT 12/15/16 ENKEL VIT FALUPLAST
VENTILFÄSTE 16XG20 INVÄNDIG GÄNGA VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 18X15 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 22X15X15 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
FÖRDELARE M28X1,5 MM X G15/2X15 MM VATETTE
VÄGGBRICKA, 2-HÅLS MED MUTTER, MPI FÖR 15X2,5 BALLOFIX
KULVENTIL T-RÖR 18 MM 3-VÄGS MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
KULVENTIL T-RÖR 18 MM 3-VÄGS MED VRED FÖRKROMAD VATETTELeverans: Skickas - Beställningsvara. 499 kr
T-KOPPLING 15X12 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
VÄGGBRICKA 634382 DY 15 GBG
RÖRKLÄMMA DUOCONTACT 12/15/16 DUBBEL VIT FALUPLAST
ÄNDSKYDD TILL ECOFLEX TWIN 25-40/175 UPONOR
RAK KOPPLING 10 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
RAK KOPPLING 10 MM 2KLÄMRING KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 79 kr
KOPPLINGSMUTTER 10 MM KROM VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 10 MM KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 19 kr
KOPPLING M22/16K12 MMA
FÖRDELARLOCK AQUA PLUS PPM UPONOR
KOPPLINGSMUTTER 15 MM KROM VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 15 MM KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 29 kr
FÖRDELARFÄSTE PPM AQUA PLUS UPONOR
KULVENTIL 22 MM RAK KORT SPINDELHALS VATETTE