FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G20 L1000-2000 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121734RSK: 9121734
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 20 (3/4″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 20 (3/4″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
20 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
5—5.5 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121734
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
SORTIMENTBOX CARRY LITE 80-15 RAACO
SORTIMENTBOX CARRY LITE 80-15 RAACO är tillagd i din varukorg.
Komplettera med
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
Varukorg17
T-KOPPLING 15X12 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
ELSVETSMUFF ELOFIT EME 50MM PE100RC SDR11 GAVATEC
ELSVETSMUFF ELOFIT EME 50MM PE100RC SDR11 GAVATECLeverans: Skickas - I lager. 139 kr
VINKELSKRUVDEL V6 22X15 MM MÄSSING VATETTE
LIMDISTANS DUOCONTACT 12X28 MM VIT FALUPLAST
PLASTHYLSA OCH MUTTER 15X16 MM VATETTE
TAPPVATTENRÖRSKULVERT ECOFLEX AQUA TWIN 40X5,5 + 28X4,0 MM/175 MM L=200 METER UPONOR
KOPPLING 16XR15 UTVÄNDIG GÄNGA S-PRESS PLUS UPONOR
KOPPLINGSMUTTER 12 MM KROM VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 12 MM KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 29 kr
VINKEL PRESSCHECK 16 MM X 90° 2MUFF VIT/ROSTFRI ROTH
VINKEL PRESSCHECK 16 MM X 90° 2MUFF VIT/ROSTFRI ROTHLeverans: Skickas - Beställningsvara. 149 kr
FÖRMINSKNING 1/2"-3/8
T-KOPPLING 32 PRK 410 IMI
GÄNGTEJP 12 X 0,075 MM 12 METER ETAB