FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G20 L1000-2000 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121734RSK: 9121734
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 20 (3/4″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 20 (3/4″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
20 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
5—5.5 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121734
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
MULTISLANGNIPPEL 40 MM SLÄTÄNDA X SLANGNIPPEL VIT FALUPLAST
Komplettera med
MUFF 40 MM 2MUFF VIT FALUPLAST
GRENRÖR 40 MM X 45° 3MUFF VIT FALUPLAST
GUMMINIPPEL 50/40 ALTECH
Varukorg58
RÖRKLAMMA 12/15 MM C/V 20 MM, B=45 MM ENKEL KROM FALUPLAST
ÖVERGÅNG 40X50 MM MUFF X SLÄTÄNDA VIT FALUPLAST
VINKEL 32 MM X 45° MUFF X SLÄTÄNDA VIT FALUPLAST
VINKEL 32 MM X 45° MUFF X SLÄTÄNDA VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 39 kr
DUBBELMUTTER 12 FÖRKROMAD VATETTE
DUBBELMUTTER 12 FÖRKROMAD VATETTELeverans: Skickas - I lager. 89 kr
DUSCHSLANG 241020 L=2000 MM ORAS
DUSCHSLANG 241020 L=2000 MM ORASLeverans: Skickas - I lager. 359 kr
VINKELKOPPLING 15 MM X 90° 58X39X50 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 22 MM X R20 KLÄMRING X UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
KULVENTIL 15X10CU MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
VINKEL 32 PRK 404 IMI
KULVENTIL T-RÖR 15X15X15 KLÄM X KLÄM, MED VRED KROM BROEN BALLOFIX
KOPPLINGSMUTTER 12 MM MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 12 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 19 kr
RAK KULVENTIL 15X12 KLÄM X KLÄM, MED VRED KROM BROEN BALLOFIX
RAK KOPPLING 32 PP BLÅ, SVART ALTECH
T-KOPPLING 22X15 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KLÄMRING 15 MM  MÄSSING BROEN BALLOFIX
KLÄMRING 15 MM MÄSSING BROEN BALLOFIXLeverans: Skickas - I lager. 29 kr
RAK KOPPLING 25XG20 INVÄNDIG GÄNGA PE VATETTE
KOPPLINGSSET 16X2,0 MM X G15 INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING FPL-X UPONOR
FÖRDELARE PPM 1+1X C/C50 MM AQUA PLUS UPONOR
BUSSNING METALL G15XG10 UTVÄNDIG X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING
KOMBIRÖR RÖR-I-RÖR MULTIPEX TG2556 18X2,5 MM/28 MM/20 MM L=60 METER RING ROTH
AVLOPPSRÖR 40X1,8 MM L= 2 METER UTAN MUFF VIT FALUPLAST
GLIDER TILL DUSCHSTÅNG FÖRKROMAD ARROW
T-KOPPLING 22X15X15 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
VÄGGBRICKA 634531 1-RÖRS DY 15X2,5 GBG
KOMBIRÖR 90X8,5 MM L=5 METER RAK MED DIFFUSIONSSPÄRR VIT MLC UPONOR
KOMBIRÖR 40X4,0 MM L=5 METER RAK MED DIFFUSIONSSPÄRR VIT MLC UPONOR
PLUGG 15 MM MÄSSING VATETTE
PLUGG 15 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 39 kr
T-RÖR 25-25-25 3MUFF S-PRESS PLUS UPONOR
KOPPLINGSSATS 15X2,5 MM PLAST KLÄMRING KROM VATETTE
RAK KOPPLING 20XG15 INVÄNDIG GÄNGA PE VATETTE
KULVENTIL G15 RAK UTVÄNDIG X INVÄNDIG MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
T-KOPPLING 22X22X15 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
DUBBELMUTTER 15 FÖRKROMAD VATETTE
DUBBELMUTTER 15 FÖRKROMAD VATETTELeverans: Skickas - I lager. 89 kr
VÄGGBRICKA, 2-HÅLS MED MUTTER, MPI FÖR 15X2,5 BALLOFIX
PLUGG 10 MM MÄSSING VATETTE
PLUGG 10 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 29 kr
KOPPLINGSSATS 20X2,8-3,0 MM PLAST KLÄMRING KROM VATETTE
T-RÖR SKRUVDEL 28X22 3UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 20 MM 2KLÄMRING PE VATETTE
RAK KOPPLING 20 MM 2KLÄMRING PE VATETTELeverans: Skickas - I lager. 169 kr
NIPPEL 16X2,0 MM PPSU PPM AQUA PLUS Q&E UPONOR
PLASTKLAMMER 100ST I PÅSE
VRED  39X37X21 FÖR VATETTE KULVENTIL  BLÅ VATETTE
RAK KOPPLING 12 MM X R15 KLÄMRING X UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 15 MM MÄSSING VATETTE