FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G20 L1000-2000 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121734RSK: 9121734
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 20 (3/4″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 20 (3/4″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
20 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
5—5.5 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121734
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
VINKELKULVENTIL 22 195X74X21 MED VRED VATETTE
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
DUBBELMUTTER 22  MÄSSING VATETTE
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
GÄNGTEJP 12 X 0,075 MM 12 METER ETAB
PLUGG 22 MM MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 22X18 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 22X15 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 22X12 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
TÄCKBRICKA 634386 DY 10-22 1-RÖRS GBG
Varukorg25
KULVENTIL 15 MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
KULVENTIL 15 MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTELeverans: Skickas - I lager. 199 kr
GUMMINIPPEL 45/32-40 MM FÖR INOMHUSAVLOPP LILA FALUPLAST
DEMONTERINGSVERKTYG 15 MM ROTH
DEMONTERINGSVERKTYG 15 MM ROTHLeverans: Skickas - Beställningsvara. 219 kr
FÖRMINSKNINGSSET 18X16 MM KLÄMRING, UTAN STOPP MÄSSING VATETTE
SEXKANTNIPPEL METALL G25 2UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING
TUBOLIT RÖRISOL TL-35/20-DG 50M/FÖRP
RINGNYCKEL FG0398280 VATETTE NV24 ÖPPNINGSBAR 15 GBG
RENGÖRINGSSERVETTER 2-PACK FALUPLAST
KOPPLINGSSATS 12X2,0 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
VENTILFÄSTE 25XG20 INVÄNDIG GÄNGA
VINKEL PRESSCHECK 26 MM X 90° 2MUFF VIT/ROSTFRI ROTH
VINKEL PRESSCHECK 26 MM X 90° 2MUFF VIT/ROSTFRI ROTHLeverans: Skickas - Beställningsvara. 229 kr
KOPPLINGSSATS 18X2,5 MM PLAST KLÄMRING KROM VATETTE
KOPPLINGSSATS 25X2,3-2,5 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 25 PRK 401 IMI
VRED  39X37X21 FÖR VATETTE KULVENTIL  RÖD VATETTE
MUFF 40 MM 2MUFF VIT/ROSTFRI S-PRESS PPSU UPONOR
MUFF 40 MM 2MUFF VIT/ROSTFRI S-PRESS PPSU UPONORLeverans: Skickas - I lager. 199 kr
KULVENTIL 12 MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
KULVENTIL 12 MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTELeverans: Skickas - I lager. 199 kr
VINKEL 40 MM X 90° 2MUFF VIT/ROSTFRI S-PRESS PPSU UPONOR
FÖRDELARE PPM 1+1X C/C50 MM AQUA PLUS UPONOR
DISTANSKLOSS H=10 MM FÖR 32/40 MM ENKELKLAMMA VIT FALUPLAST
ÄNDLOCK 40 MM SLÄTÄNDA VIT FALUPLAST