FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G20 L1000-2000 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121734RSK: 9121734
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 20 (3/4″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 20 (3/4″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
20 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
5—5.5 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121734
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
T-KULVENTIL 15X15X15 KLÄMRING, MED VRED KROM BALLOFFIX VSH
Komplettera med
VINKELKULVENTIL 15X15 KLÄMRING, MED VRED KROM BALLOFFIX VSH
RÖRKLAMMA 12/15 MM C/C 40 MM, C/V 20 MM, B=60 MM DUBBEL FÖRKROMAD FALUPLAST
Varukorg12
VINKELSKRUVDEL V6 22X15 MM MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSSATS 12X2,0 MM PLAST KLÄMRING KROM VATETTE
DISTANSKLOSS H=5 MM, B=60 MM VIT FALUPLAST
DISTANSKLOSS H=5 MM, B=60 MM VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 19 kr
FÖRMINSKNING 1/2"-3/8
VINKELKOPPLING 22 MM X 90° 77X39X50 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
GRUNDSATS G25 VARIO PLUS UPONOR
VÄGGBRICKA,2-HÅLS MED MUTTER,MPI FÖR 16X2,0-2,2 BALLOFIX
RAK KOPPLING 18 MM X R15 KLÄMRING X UTVÄNDIG GÄNGA KROM VATETTE