FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G20 L1000-2000 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121734RSK: 9121734
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 20 (3/4″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 20 (3/4″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
20 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
5—5.5 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121734
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
VINKELKULVENTIL 15 MM X G15 X 90° KLÄMRING X UTVÄNDIG GÄNGA, MED VRED KROM BROEN BALLOFIX
Komplettera med
ÖVERGÅNGSNIPPEL 20X15 MED PACKNING
VÄGGBRICKA,1-HÅLS MED MUTTER,MPI FÖR 16X2,0-2,2 BALLOFIX
VÄGGBRICKA,2-HÅLS MED MUTTER,MPI FÖR 16X2,0-2,2 BALLOFIX
VÄGGBRICKA, 1-HÅLS MED MUTTER, MPI FÖR 15X2,5 BALLOFIX
VÄGGBRICKA, 2 CC80, MED MUTTER MPI FÖR 15X2,5 BALLOFIX
VÄGGBRICKA, 3 CC40, MED MUTTER MPI FÖR 15X2,5 BALLOFIX
VÄGGBRICKA,3 CC40,M MUTTER MPI FÖR 16X2,0-2,2 BALLOFIX
VÄGGBRICKA, 1-HÅLS MED GUMMIMUFF 10-20 MM BALLOFIX
VÄGGBRICKA, 2-HÅLS MED MUTTER, MPI FÖR 15X2,5 BALLOFIX
Varukorg12
VÄGGBRICKA 634380 DY 15 GBG
FÖRDELARE M28X1,5 MM X G15/2X15 MM VATETTE
KULVENTIL 22 MM RAK KORT SPINDELHALS VATETTE
KULVENTIL 22 MM RAK KORT SPINDELHALS VATETTELeverans: Skickas - I lager. 359 kr
REGLERSET MED ELPATRON  CONTROLLER, STYRDON, TERMOSTAT VIT/FLERFÄRGAD FLUVIA T UPONOR
PLASTHYLSA OCH MUTTER 15X16 MM VATETTE
SLANGANSLUTNING G20 X 15 MM INVÄNDIG GÄNGA X SLANG VARIO PLUS UPONOR
VINKELKOPPLING KORT 22K MMA
VINKELKULVENTIL 15XG15 INVÄNDIG MED VRED VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 22 MM MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 22 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 39 kr
T-KOPPLING 12 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE