FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G20 L1000-2000 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121734RSK: 9121734
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 20 (3/4″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 20 (3/4″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
20 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
5—5.5 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121734
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
KLÄMRING 12 MM  MÄSSING BROEN BALLOFIX
KLÄMRING 12 MM MÄSSING BROEN BALLOFIX är tillagd i din varukorg.
Komplettera med
MUTTER 12XR10  KROM BROEN BALLOFIX
Varukorg14
KLÄMRING 12 MM MÄSSING BROEN BALLOFIXLeverans: Skickas - I lager. 29 kr
DUBBELMUTTER 22  MÄSSING VATETTE
KULVENTIL 15XG15 RAK INVÄNDIG X KLÄMRING MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
T-KOPPLING 15 MM X G15 2KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
VÄGGBRICKA,3 CC40,M MUTTER MPI FÖR 16X2,0-2,2 BALLOFIX
KULVENTIL 12X10CU MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
NIPPEL OCH MUTTER 10 RAK FN FÖR TAPPVATTEN IMI
HUV 32 PP BLÅ, SVART ALTECH
KULVENTIL 15 MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
KULVENTIL 15 MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTELeverans: Skickas - I lager. 199 kr
KOPPLINGSMUTTER 12 MM MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 12 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 19 kr
VINKELKULVENTIL 18 195X74X21 MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
VVS-SKRUV 5,5X60 MM KULLERFÖRSÄNKT POZI NOVIPRO
VÄGGBRICKA 635530 FÖR 1-RÖRS MONT DIM 16 GBG