FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G20 L1000-2000 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121734RSK: 9121734
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 20 (3/4″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 20 (3/4″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
20 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
5—5.5 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121734
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
FULLFLÖDESVENTIL VINKEL DN20 Ø22 BLÅTT VRED VATETTE
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
PLUGG 22 MM MÄSSING VATETTE
DUBBELMUTTER 22  MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 22X15 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 22X18 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
PLASTHYLSA 22X20  PE VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 22 MM MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSSATS 20X2,4-2,7 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
Varukorg31
SKYDDSRÖRSFÖRMINSKNING 28-25MM FÖR DIMENSIONSÄNDRING VIT ROTH
MINIFÖRDELARE,2 STICK 40 2XR15 KONISK,1XR10 P BROEN
KULVENTIL 18 MM RAK KORT SPINDELHALS VATETTE
KULVENTIL 18 MM RAK KORT SPINDELHALS VATETTELeverans: Skickas - I lager. 359 kr
FÖRDELARE PPM 1X C/C50 MM AQUA PLUS UPONOR
ADAPTER 22 MM X G20 SLÄTÄNDA X UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
MONTERINGSBRICKA FÖR LIM KOMPL 5 ALTERNA
PLUGG 12 MM MÄSSING VATETTE
PLUGG 12 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 29 kr
KLÄMRING 42 MM MÄSSING VATETTE
KLÄMRING 42 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 49 kr
TUBOLIT RÖRISOL TL-28/13-DG 108M/FÖRP
RAK KOPPLING 15 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 15 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 59 kr
RAK KOPPLING 15X10 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
VINKELKOPPLING 20 MM X 90° 2KLÄMRING VATETTE
VINKELKOPPLING 20 MM X 90° 2KLÄMRING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 249 kr
RAK KOPPLING 16X15 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
T-RÖR 16-16-16 3MUFF S-PRESS PLUS UPONOR
RÖRKLÄMMA DUOCONTACT 12/15/16 DUBBEL FÖRKROMAD FALUPLAST
KOPPLINGSSATS 18X2,5 MM PLAST KLÄMRING KROM VATETTE
VINKELKULVENTIL 15 39X148X21 MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
ANSLUTNINGSKOPPLING G15X10X90° FÖRKROMAD ROTH
KOPPLINGSMUTTER 15 MM MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 15 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 29 kr
RAK KULVENTIL 15X12 KLÄM X KLÄM, MED VRED KROM BROEN BALLOFIX
BLANDARFÄSTE FG0926053 160 CC 16X2,0-2,25 2-PACK GBG
VÄGGBRICKA, 2-HÅLS MED GUMMIMUFF 10-20 MM BALLOFIX
PROVTRYCKNINGSPROPP 22 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE