FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G20 L1000-2000 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121734RSK: 9121734
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 20 (3/4″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 20 (3/4″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
20 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
5—5.5 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121734
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
KOPPLINGSMUTTER 12 MM KROM VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 12 MM KROM VATETTE är tillagd i din varukorg.
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
DUBBELMUTTER 12 FÖRKROMAD VATETTE
PLUGG 12 MM MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 12X10 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KULVENTIL G10 RAK UTVÄNDIG X INVÄNDIG MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
VINKELKOPPLING 12 MM X G10 X 90° KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA KROM VATETTE
SKRUVDEL 12 (G 3/8) RAK, 2UTVÄNDIG GÄNGA FÖRKROMAD VATETTE
VINKELSKRUVDEL 12 MM (G 3/8) 2UTVÄNDIG GÄNGA KROM VATETTE
Varukorg19
KOPPLINGSMUTTER 12 MM KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 29 kr
KOPPLINGSSATS 20X2,8-3,0 MM PLAST KLÄMRING KROM VATETTE
MINIFÖRDELARE,2 STICK 40 2XR15 KONISK,1XR10 P BROEN
T-KOPPLING 12 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 12 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 89 kr
FÖRMINSKNINGSSET 18X12 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
VINKELKOPPLING 15X10 MM X 90° 39X74X21 2KLÄMRING KROM VATETTE
RENGÖRINGSSERVETTER 2-PACK FALUPLAST
KLÄMRING 10 MM MÄSSING VATETTE
KLÄMRING 10 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 9 kr
KULVENTIL T-RÖR 15 MM 3-VÄGS MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
PLASTHYLSA OCH MUTTER 15X16 MM VATETTE
KLÄMRING 12 MM MÄSSING VATETTE
KLÄMRING 12 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 9 kr
T-RÖR 16-16-16 3MUFF S-PRESS PLUS UPONOR
VINKELKULVENTIL 18 195X74X21 MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
MUFF 50 MM X G40 MUFF X UTVÄNDIG GÄNGA S-PRESS UPONOR
KULVENTIL 10 MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
KULVENTIL 10 MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTELeverans: Skickas - I lager. 219 kr
FÖRMINSKNING 50X40 MM SLÄTÄNDA X MUFF, KORT VIT FALUPLAST
VINKEL 32 MM X 45° 2MUFF VIT FALUPLAST
VINKEL 32 MM X 45° 2MUFF VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 39 kr
VINKELKOPPLING 18 MM X 90° 58X39X50 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE