FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G20 L1000-2000 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121734RSK: 9121734
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 20 (3/4″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 20 (3/4″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
20 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
5—5.5 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121734
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
T-KOPPLING 22X15X15 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
VINKELKOPPLING 15 MM X 90° 58X39X50 2KLÄMRING KROM VATETTE
VINKELKOPPLING 22 MM X 90° 77X39X50 2KLÄMRING KROM VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 22X15 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
VÄGGBRICKA 634533 2-RÖRS DY 15X2,5 GBG
VÄGGBRICKA 635532 FÖR 2-RÖRS MONT DIM 16 GBG
TÄCKBRICKA 634387 DY 10-22 2-RÖRS GBG
VÄGGBRICKA 635530 FÖR 1-RÖRS MONT DIM 16 GBG
Varukorg16
VINKEL 40 MM X 90° MUFF X SLÄTÄNDA VIT FALUPLAST
VINKEL 40 MM X 90° MUFF X SLÄTÄNDA VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 49 kr
DISTANSKLOSS H=20 MM, B=60 MM VIT FALUPLAST
DISTANSKLOSS H=20 MM, B=60 MM VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 19 kr
RAK KULVENTIL 15X15 KLÄM X KLÄM, MED VRED KROM BROEN BALLOFIX
VÄGGBRICKA 634382 DY 15 GBG
GRENRÖR 40 MM X 45° 3MUFF VIT FALUPLAST
GRENRÖR 40 MM X 45° 3MUFF VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 59 kr
RAK KOPPLING 25 PRK 401 IMI
DUBBELMUTTER 22  MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSSATS 26X3,0 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
SKARVKOPPLING 16-16 2MUFF S-PRESS PLUS UPONOR
VÄGGBRICKA 634384 FÖR RÖR  10/12-15-15 GBG