FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G20 L1000-2000 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121734RSK: 9121734
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 20 (3/4″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 20 (3/4″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
20 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
5—5.5 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121734
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
FÖRMINSKNINGSSET 18X16 MM KLÄMRING, UTAN STOPP MÄSSING VATETTE
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
PROVTRYCKNINGSPROPP 18 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
STÖDHYLSA 16X1,0 MM MED RILLOR, FÖR KOPPARRÖR
RAK KOPPLING 18 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 18 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
RAK KOPPLING 18 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
T-KOPPLING 18X15 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 18 MM MÄSSING VATETTE
Varukorg10
MULTISLANGNIPPEL 40 MM SLÄTÄNDA X SLANGNIPPEL VIT FALUPLAST
SKRUVDEL 15 (G 1/2) RAK, 2UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
RAK KULVENTIL 15X12 KLÄMRING, MED VRED KROM BALLOFFIX VSH
KOPPLINGSSATS 12X2,0 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
BUSSNING METALL G15XG10 UTVÄNDIG X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING
DUBBELNIPPEL G20 2UTVÄNDIG GÄNGA FIT UPONOR
NIPPEL 20X2,8 MM PPSU PPM AQUA PLUS Q&E UPONOR
VÄGGBRICKA 635532 FÖR 2-RÖRS MONT DIM 16 GBG