FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G20 L1000-2000 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121734RSK: 9121734
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 20 (3/4″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 20 (3/4″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
20 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
5—5.5 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121734
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
FÖRMINSKNINGSSET 15X12 MM KLÄMRING NICKEL VATETTE
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
RAK KOPPLING 12X10 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
VINKELKOPPLING 15 MM X 90° 58X39X50 2KLÄMRING KROM VATETTE
KULVENTIL 15 MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
VINKELKOPPLING 15 MM X 90° 58X39X50 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
VINKELKULVENTIL 15 39X148X21 MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
RAK KOPPLING 15X12 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
RAK KOPPLING 15 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
Varukorg15
T-RÖR V6 22X15 MM FÖRKROMAD VATETTE
VINKEL 32 PRK 404 IMI
FÖRDELARE M28X1,5 MM X G15/3X15 MM VATETTE
PLASTHYLSA OCH MUTTER 15X16 MM VATETTE
TAPPVATTENRÖRSKULVERT ECOFLEX AQUA TWIN 40X5,5 + 28X4,0 MM/175 MM L=200 METER UPONOR
KOPPLING 16XR15 UTVÄNDIG GÄNGA S-PRESS PLUS UPONOR
KOPPLINGSMUTTER 12 MM KROM VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 12 MM KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 29 kr
VINKEL PRESSCHECK 16 MM X 90° 2MUFF VIT/ROSTFRI ROTH
VINKEL PRESSCHECK 16 MM X 90° 2MUFF VIT/ROSTFRI ROTHLeverans: Skickas - Beställningsvara. 149 kr
FÖRMINSKNING 1/2"-3/8
T-KOPPLING 32 PRK 410 IMI
GÄNGTEJP 12 X 0,075 MM 12 METER ETAB