FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G20 L1000-2000 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121734RSK: 9121734
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 20 (3/4″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 20 (3/4″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
20 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
5—5.5 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121734
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
RAK KOPPLING 12 MM X R15 KLÄMRING X UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
DUBBELMUTTER 12 FÖRKROMAD VATETTE
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
Varukorg9
KOPPLINGSMUTTER 12 MM MÄSSING VATETTE