FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G20 L1000-2000 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121734RSK: 9121734
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 20 (3/4″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 20 (3/4″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
20 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
5—5.5 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121734
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
VÄGGBRICKA, 2 CC80, MED MUTTER BALLOFIX
VÄGGBRICKA, 2 CC80, MED MUTTER BALLOFIX är tillagd i din varukorg.
Komplettera med
VÄGGBRICKA,3 CC40,M MUTTER MPI FÖR 16X2,0-2,2 BALLOFIX
RAK KULVENTIL 15X10 KLÄMRING, MED VRED KROM BALLOFFIX VSH
RAK KULVENTIL 15XR15 KLÄM X INVÄNDIG GÄNGA, MED VRED KROM BROEN BALLOFIX
RAK KULVENTIL 15XR15 KLÄM X LEKMUTTER, MED VRED KROM BROEN BALLOFIX
RAK KULVENTIL 15X12 KLÄMRING, MED VRED KROM BALLOFFIX VSH
RAK KULVENTIL 15X10 KLÄM X KLÄM, MED VRED KROM BROEN BALLOFIX
KULVENTIL T-RÖR 15X15X15 KLÄM X KLÄM, MED VRED KROM BROEN BALLOFIX
Varukorg10
KULVENTIL 22 MM RAK KORT SPINDELHALS VATETTE
KULVENTIL 22 MM RAK KORT SPINDELHALS VATETTELeverans: Skickas - I lager. 359 kr
KULTAPPVENTIL G20 UTVÄNDIG MED VRED ALTECH
RAK KOPPLING 12 MM X G10 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA KROM VATETTE
KLÄMRING 12 MM  MÄSSING BROEN BALLOFIX