FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G20 L1000-2000 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121734RSK: 9121734
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 20 (3/4″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 20 (3/4″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
20 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
5—5.5 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121734
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
KOPPLINGSBRICKA V6 4-RÖR 60 CC VATETTE M 3XDY16 PLAST KLÄMH GBG
Komplettera med
VINKELKULVENTIL 15 39X148X21 MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
DUBBELMUTTER 15 FÖRKROMAD VATETTE
VINKELSKRUVDEL V6 22X15 MM KROM VATETTE
KLÄMHYLSA V6 20X2,8-3,0 MM VATETTE
RINGNYCKEL FG0398280 VATETTE NV24 ÖPPNINGSBAR 15 GBG
T-RÖR V6 22X15 MM FÖRKROMAD VATETTE
T-RÖR V6 22X15X15 MM FÖRKROMAD VATETTE
KLÄMHYLSA V6  20X2,0-2,3 MM VATETTE
VÄGGFÖRDELARE V6 4-RÖR VATETTE DY15XINV G3/8 MED KULV GBG
VINKELKOPPLING 15 MM X 90° 58X39X50 2KLÄMRING KROM VATETTE
Varukorg12
PLASTHYLSA 35X32  PE VATETTE
T-KOPPLING 12X15 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
KOPPLINGSSATS 20X2,4-2,7 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
STÖDHYLSA FÖR PEM-RÖR 20X2,0 MM PE VATETTE
KULVENTIL 15X12CU MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
RAK KOPPLING 16X15 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KULVENTIL 15 MM RAK KORT SPINDELHALS VATETTE
KULVENTIL 15 MM RAK KORT SPINDELHALS VATETTELeverans: Skickas - I lager. 279 kr
DUBBELKROK EDGE ROSTFRI POLERAD HABO
STÖDHYLSA 8X0,8 MM MED RILLOR, FÖR KOPPARRÖR
KLÄMRING 15 MM MÄSSING VATETTE