FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G20 L1000-2000 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121733RSK: 9121733
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 20 (3/4″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 20 (3/4″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
20 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
5—5.5 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121733
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
KOPPLINGSSET 16X1,8/2,0 MM X GE20 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA VARIO UPONOR
Komplettera med
TERMOSTAT 80X80 MM (BXH) MED DISPLAY, RH-GIVARE VIT SMATRIX WAVE UPONOR
VÄRMERÖR 9,9X1,1 MM L=120 METER RING MED DIFFUSIONSSPÄRR VIT RÖR MED EN BLÅ RAND UPONOR
TERMOSTAT 80X80 MM (BXH) MED DISPLAY, RH-GIVARE SVART SMATRIX WAVE UPONOR
RUMSGIVARE 55X55 MM (BXH) RH-GIVARE VIT SMATRIX WAVE UPONOR
REGLERSET MED ELPATRON  CONTROLLER, STYRDON, TERMOSTAT VIT/FLERFÄRGAD FLUVIA T UPONOR
Varukorg12
VENTILFÄSTE 22 MM X G20 INVÄNDIG GÄNGA KROM VATETTE
VENTILFÄSTE 22 MM X G20 INVÄNDIG GÄNGA KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 349 kr
BOCKFIXTUR 10-12 MM ZINK MULTI UPONOR
RAK KOPPLING 22X15 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
RAK KULVENTIL 15XR15 PUSH X UTVÄNDIG GÄNGA KROM BROEN BALLOFIX
KULVENTIL T-RÖR 18 MM 3-VÄGS MED VRED FÖRKROMAD VATETTE